Tragédia na bratislavskej zastávke na Zochovej ulici otriasla celým Slovenskom. Opitý vodič, ktorý nabúral do davu čakajúcich ľudí, zobral život piatim mladým študentom. K otrasnému a smutnému incidentu sa už vyjadrili aj viacerí známi politici či tváre šouniznisu.

Športový funkcionár si v nedeľu sadol opitý za volant a následne vpálil do zastávky v Bratislave, kde prišli o život na mieste štyria mladí ľudia, piata obeť skonala v nemocnici. Tragická udalosť otriasla celým Slovenskom, ako aj najvyššími politikmi. Pri 1,69 promile alkoholu v krvi a vo vysokej rýchlosti nemali nič netušiace obete na zastávke MHD žiadnu šancu sa zachrániť.

Mladí ľudia, ktorí mali život pred sebou, sa tak už nikdy nevrátia k svojim rodičom či priateľom. Medzi vyhasnutými životmi skončil aj Marek a Broňa, ktorí študovali na FTVŠ, pričom tvorili zamilovaný pár. “Obidvaja sa vždy usmievali. V živote by nikomu nič zlé nepovedali, neurobili, a tak,” priblížila pre TV JOJ zarmútená spolužiačka.

Tretia obeť bola študentka Natália, z ktorej smrti je zronený aj rektor Univerzity Komenského Marek Števček: “Viem, že to už životy mladé nevráti, ale predsa len vyjadrujem hlbokú a úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a rodinám,” odkázal. Na budove pritom od utorkového rána visí čierna zástava. Štvrtou obeťou je Saša, študent prvého ročníka Fakulty informatiky na STU, ktorý mal nastúpiť na svoj prvý deň štúdia. Poslednou obeťou je rovnako študent STU Richard, ktorý pochádzal z východu Slovenska, a zároveň pôsobil vo futbalovom klube.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ