Cestovný ruch patrí bez debaty medzi odvetvia najviac zasiahnuté pandémiou koronavírusu. V mnohých prípadoch bolo vycestovanie mimo územie Slovenska zakázané, prípadne neodporúčané, alebo iba príliš zložité. Nevyspytateľná situácia a rýchlo meniace sa obmedzenia nielen v domovine, ale aj v dovolenkových destináciách, tak postavili stopku pred mnohých ľudí túžiacich po oddychu za hranicami.

Cestovné kancelárie naďalej bojujú s dopadmi pandémie koronavírusu na Slovensku. Jedna z tých stabilných a uznávaných cestoviek sa však cez túto skúšku neprebojovala a v uplynulých hodinách na svojich stránkach oznámila bankrot.

“Aj keď sme do poslednej chvíle verili a dúfali, že to zvládneme, dnes so vztýčenou hlavou prijímame porážku a Vás všetkých s pokorou žiadame o pochopenie. Prepáčte, že sme to nezvládli. Prepáčte a majte na nás pekné spomienky tak, ako na všetky dovolenky a výlety, ktoré sme spolu počas tých 20 úžasných rokov absolvovali,” oznamuje obchodný riaditeľ Marcel Siekel s kolektívom FIRO-tour na svojich stránkach.

Ak ste si však dovolenku 2021 cez FIRO-tour už zakúpili, zúfať nemusíte, poisťovňa Allianz vám podľa vyjadrenia spoločnosti financie vráti. “A čo je dôležité, s istotou ich dostanete späť na účet ešte pred vašou budúcou letnou dovolenkou. Veľmi si totiž prajeme, aby ste už počas nadchádzajúceho leta mohli bez obáv opäť relaxovať s vašimi blízkymi pri mori,” reaguje riaditeľ na stránkach FIRO-tour, kde nájdete aj detailný postup aplikovania žiadosti o vrátenie zaplatenej čiastky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: firotour.sk