Tvrdá kritika VšZP od lekárov: Hrozí, že týchto pacientov nevyšetria!

Dátum:

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) prišla s návrhom nezvyčajných podmienok, ktoré sa majú po novom nachádzať pri uzatváraní zmlúv s lekármi. Tí sú však presvedčení, že ide o nekalé obchodné praktiky, ktoré sú pre mnohých odborníkov priam likvidačné.

Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ) sa momentálne zaoberá novými podmienkami VšZP, podľa ktorých môže poisťovňa nezávisle od zdravotného stavu a potrieb pacienta takmer ktorýkoľvek odborný výkon lekára označiť za neoprávnený, v dôsledku čoho môže byť lekár pokutovaný. Sankcie môžu byť o 200 až 400 % drahšie, ako poisťovňa lekárovi preplatí za daný zákrok či vyšetrenie.

Pre mnohých lekárov tak môže byť čo i len jedna pokuta likvidačná. „Priemerný vek lekára špecialistu je 65 rokov a pri likvidačných zmluvných podmienkach nebude riskovať a radšej odíde do dôchodku alebo zruší zmluvný vzťah s VšZP. Ak aj starostlivosť bude poskytovať, tak pod hrozbou neoprávneného revízneho postupu sa bude snažiť radšej neurobiť pacientovi žiadne vyšetrenie a nepredpísať lieky alebo pomôcky, aby neriskoval,“ vyhlásil prezident SLÚŠ Andrej Janco.

VšZP, ktorá je spravovaná štátom, však vážne obvinenia zo strany lekárov absolútne odmieta, a zároveň upozorňuje, že špecialisti bez nátlaku podpísali zmluvy, čiže súhlasili so stanovenými podmienkami. Hovorca VšZP Matej Neumann dementuje informáciu, že sú v zmluvách zakomponované pokuty vo výške 200 až 400 %.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...