Tvrdé slová Moniky Beňovej: Sľubovať TOTO Ukrajine je nereálne!

Dátum:

Monika Beňová je ako europoslankyňa v centre diania v súvislosti so sankciami na Rusko po útoku na Ukrajinu, no taktiež sa v europarlamente rokuje o ďalších možnostiach ako zastaviť Vladimira Putina. Členka strany Smer-SD sa však obáva, že niektoré návrhy jej kolegov sú nemožné.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas útokov verejne požiadal o prijatie Ukrajiny do EÚ v špeciálne urýchlenom procese. Pred pár hodinami dokonca podpísal oficiálnu žiadosť o prijatie jeho krajiny do EÚ, pričom dokumenty už majú byť na ceste do Bruselu.

Osem členských krajín Únie vrátane Slovenska podporujú vstup Ukrajiny do európskeho spoločenstva, no Monika Beňová vysvetlila, že to nebude také jednoduché. Europoslankyňa zdôrazňuje, že Ukrajina síce má podpísanú Asociačnú dohodu s EÚ, no podmienky na vstup do EÚ spĺňa iba čiastočne.

53-ročná politička je presvedčená, že rozšírenie EÚ musí mať racionálny rámec. ,,Je v princípe nereálne, aby sa Ukrajina stala členom EÚ v dohľadnej dobe. Keď už len vezmeme do úvahy, že niektoré členské štáty musia v prípade ďalšieho rozširovania zorganizovať referendá, bez ktorých vláda nemôže dať súhlas k rozširovaniu. Vie to predsedníčka Európskej komisie, ktorá sa síce v rozhovore pre Euronews vyslovila za členstvo, ale bolo to také všeobecné, ako mnoho iných jej vyjadrení,“ napísala členka opozičnej strany Smer-SD.

Beňovej sa nepáči, že Ukrajincom sľubujeme niečo, čo sa nedá splniť. ,,Lebo to nie je fér. A sklamanie môže vyvolať frustráciu, ktorú teraz naozaj nepotrebujú. Budem veľmi rada, ak sa čo najrýchlejšie ukončí vojna na Ukrajine a my budeme môcť ďalej na procese začlenenia Ukrajiny úspešne pracovať. Určite majú našu podporu,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: FB/Monika Beňová, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...