Niekoľko dní trvajúci útok Ruska na Ukrajinu si už vyžiadal desiatky životov aj v uliciach. Kyjev sa nachádza stále v ohrození a ukrajinský prezdient požiadal o pomoc aj Zuzanu Čaputovú. Najnovšie žiada, aby sa Ukrajina stala členom Európskej únie.

Útok na Ukrajinu pokračuje už niekoľko dní a vyžiadal si životy vojakov, no aj desiatok civilistov. Boli zničené mnohé infraštruktúry a časť obyvateľov utiekla zo svojich domovov, Ukrajinci na západnej hranici sa presunuli na Slovensko.

Prezident Zelenskyj poprosil o pomoc Zuzanu Čaputovú a najnovšie žiada o prijatie Ukrajiny medzi členské krajiny Európskej únie. Na Twitteri o tom informovala agenútra DPA: “Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žiada, aby bola jeho krajina prijatá do Európskej únie po ruskej invázií.

Až doposiaľ bolo priajtie Ukrajiny do EÚ vylúčené a experti sa domnievajú, že by znemožnilo dohodu s Ruskom. Ľuďom sa prihovoril aj samotný Zelenskyj: “Je to rozhodujúci moment, aby sme raz a navždy ukončili dlhoročnú diskusiu a rozhodli o členstve Ukrajiny v EÚ,“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: Twitter/dpa news agency, Володимир ЗеленськийFoto: YT/Guardian News