Nová vláda čelí od svojho vzniku obrovským problémom, ktoré vyvolala na Slovensku koronavírusová pandémia. Počas toho došlo medzi koaličnými partnermi k viacerým nezhodám. Známy politik im predpovedá trvanie, ktoré nepresiahne dva roky.

Súčasná vláda sa po zvládnutí zdravotnej časti koronakrízy musí vysporiadať aj s ekonomickými dôsledkami na obyvateľov Slovenska. Potom, čo dostaneme niekoľkomiliardovú podporu z Európskej únie, sa budeme musieť popasovať s kompenzáciu strát a naštartovať ekonomiku. Do aktuálnej koalície sa ale tvrdo obul bývalý premiér Vladimír Mečiar, ktorý predpovedá vláde trvanie maximálne dva roky.

Problémom sú podľa neho spory koaličných partnerov Matoviča a Sulíka, ako aj rôzne smerovanie strán: “Ak vezmem ústavné postavenie, ústava hovorí, že pravdu má Sulík. Predseda vlády nemá čo hovoriť ministrovi do jeho rezortu. Ústava mu to doslova zakazuje… Vidím to maximálne na dva roky. Dôjde aj k rozkladu v parlamente, pretože to sú ľudia, ktorí sa prvýkrát stretli až tam. Sú to ľudia ideovo aj názorovo úplne rozbití,” uvádza pre Plusku známy politik. Najväčšie zásluhy na prekonaní pandémie pritom pripisuje odborníkom, a predovšetkým profesorovi Krčmérymu.

Na súčasnej politickej scéne mu tiež chýba silná osobnosť a ohrozená je podľa Mečiara aj demokracia. Naložiť sa však rozhodol rovnako opozícii a najmä Ficovi, ktorý sa drží kresla stoj čo stoj a ignoruje Pellegriniho snahy. “Fico sa cíti byť ohrozený aj na osobnej slobode pre skutky, ktoré spáchal. A tie skutky reálne existujú. Je vec orgánov činných v trestnom konaní, ako ich uzatvoria. Fico preto v Smere potrebuje predsedu, ktorý ho bude brániť,” šokuje. Predseda Smeru mal podľa neho odísť pred šiestimi rokmi, kým nezačalo vyplavovať na povrch celé pozadie strany. “Dnes sú dvaja ľudia, s ktorými nikto nechce nič mať – Marian Kotleba a Robert Fico,” dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Igor Matovic, Richard Sulik