V Nemecku pristúpila vláda u ľudí, ktorí porušujú domácu karanténu, k oveľa tvrdšiemu kroku. Odmietači nariadenia, ktoré má výrazne zabrániť šíreniu koronavírusu, môžu skončiť v špeciálnych celách za ostnatým drôtom po dobu nevyhnutnú na karanténu.

Budova v nemeckej oblasti Šlezvicko-Holštajnsko v Neumünster je chránená ostnatým drôtom a v zariadení sa nachádza šesť ciel vybavených posteľou, stolíkom aj skriňou. Do cely môžu byť po novom umiestňovaní obyvatelia, ktorí hrubo porušili domácu karanténu, a to po návrate z cudziny, pozitívnom teste na Covid alebo po vystavení sa riziku.

V zariadení, v ktorom na nich dohliadala 40 dobrovoľných policajtov, môžu používať laptop, mobilný telefón aj televíziu, pričom majú k dispozícií i psychologickú pomoc. Jedná sa však len o ľudí, ktorých polícia odhalila pri porušení karantény, a keďže neuposlúchli výzvu polície na jej dodržiavanie, súd rozhodne o ich umiestnení do cely, v ktorej zotrvajú po dobu nevyhnutnú na priebeh karantény.

Schulz z vedenia väzenskej rady podľa zahraničných médií dodal, že takíto občania vystavujú riziku ostatných obyvateľov. „Nebude to veľmi odlišné od domácej karantény. Dúfame, že úspech projektu poslúži ako príklad,“ dodal so slovami, že predpokladá neveľký počet prípadov. Na Slovensku uvažuje minister zdravotníctva o povolení vychádzania z domu prostredníctvom SMS, čo sa však nestretlo s veľkým pochopením ostatných politikov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.ukFoto: YT/BILD