V pondelok (1. februára) vystúpil tesne pred rokovaním vlády pred novinármi Marek Krajčí, ktorý prekvapil verejnosť šokujúcim tvrdením. Podľa jeho názoru by malo Slovensko prejsť na systém, ktorý údajne celkom dobre fungoval v Grécku.

Marek Krajčí upozornil na skutočnosť, že v aktuálnej situácii zákaz vychádzania nefunguje a v ďalších mesiacoch nemusia nemocnice zvládať mimoriadny nápor nových pacientov. Momentálne je hospitalizovaných 3 653 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 3 335 ľudí. Na JIS je 270 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 316 osôb. Aj z tohto dôvodu sa minister zdravotníctva obáva, aký stav bude v zariadeniach v najbližších dňoch.

„Situácia začína byť veľmi vážna, napriek všetkým prijatým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme ako zaberie testovanie,“ uviedol Krajčí pred rokovaním vlády s tým, že od 8. februára bude krajina v čiernej fáze. Riešenie celej situácie vidí v sprísnenom zákaze vychádzania, ktoré by mohlo byť podporené formou SMS správ!

,,Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im pošle späť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na ten úkon, ktorý chcú,” prezradil minister, ktorý by v prípade schválenia predmetného bol za dohodu s operátormi.

Krajčí komentuje situáciu od 10. minúty:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK