Po tragickom úmrtí generála Milana Lučanského sa na internete objavuje množstvo nenávistných statusov, tvrdení aj komentárov. Pred novinárov sa postavil súčasný policajný prezident Peter Kovařík.

Ten hneď na úvod zdôraznil, že súčasné dianie vníma veľmi citlivo, keďže generála poznal 20 rokov, pričom k jeho osobe sa v novom rozhovore vyjadrila aj ministerka Kolíková a zdôraznila, že nevidí podobu medzi ním a nebohým Kuciakom. Okrem sprísnených opatrení, ktoré Slovákov čakajú, apeloval, aby sa nezúčastnili pohrebu Milana Lučanského. Zároveň upozornil, že aj na sociálnych sieťach sa niektorí ľudia správajú nenávistne a šíria rôzne komentáre či statusy.

Ani tí však neostanú bez povšimnutia: “Už na tom pracujeme, preverujeme konkrétne mená, ktoré šírili a ktoré šíria aj nenávistné prejavy, ale aj výzvy na porušovanie práva. Nie je to také jednoduché, my potrebujeme stotožňovať osoby, ktoré to urobili, nielen na základe profilu, že je tam niekto podpísaný nejakým menom,” uviedol na tlačovej besede.

Po otázke, či budú dohľadávať šíriteľov dezinformácií a hoaxov, odpovedal, že musia najprv zistiť, kto a akým spôsobom naplnil znaky trestného činu. “Niektorým sme už zaklopali, už to robíme. Je pre nás vážnym porušovaním práva, ak niekto v tejto situácii ešte vyzýva, aby ľudia nerešpektovali tie pravidlá,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YouTube/Politika na Slovensku