V dnešnej diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom sa v markizáckom štúdiu predstavil Igor Matovič (OĽaNO), ktorý okrem iného potvrdil aj spustenie Covid automatu. K tomu by malo podľa jeho slov dôjsť už v pôvodne deklarovanom termíne 8. februára!

„V koalícii máme dve dohody. Prvou je, že sa budeme riadiť COVID automatom a druhá, že bude platiť od 8. februára,“ prezradil premiér. Ako zároveň dodal, vzhľadom na vyjadrenia niektorých koaličných partnerov, ktorí sa verejne vyjadrovali k zmenám a plošnému testovaniu, sa občas cíti ako v materskej škole.

„Prejdeme Covid automat so všetkým, čo prináša,“ uviedol aj napriek tomu, že Veronika Remišová a Richard Sulík odmietali ďalšie plošné testovanie. Práve predseda strany SaS ťahá podľa vyjadrenia Matoviča voličom „medové motúzy popod fúz“. Zároveň upozornil, že Rakúsko a Nemecko plánujú uvoľňovať prísne obmedzenia až pri incidencii 50 prípadov na 100-tisíc obyvateľov za 7 dní, pričom u nás je situácia 13-násobne horšia!

Premiér sa zároveň vyjadril k školám, ktoré by najradšej otvoril čo najskôr, avšak vláda musí nájsť vhodnú alternatívu testovania žiakov. Nádej vidí v testovaní kloktaním, prípadne v testoch, ktoré sa nemusia zavádzať tak hlboko do nosohltana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza.sk