Týranie zvierat na FARME? Markíza reaguje: ŠOK, ktorý nik nečakal!

Dátum:

Na Farme došlo počas jubilejnej desiatej série k viacerým úmrtiam zvierat, ktoré poriadne pobúrili divákov relácie. Po útokoch na adresu farmárov sa rozhodla zakročiť samotná Markíza a po jej slovách prichádza šok…

Jubilejná desiata séria Farmy nemá núdzu o konflikty, no, bohužiaľ, ani o tragédie. Na statku totiž v minulosti uhynuli malé prasiatka a nedávno šokoval aj prípad pštrosa, ktorého musel nechať hospodár uspať. Po žalostných pohľadoch na zvieratá sa diváci nezdržali útočných komentárov, kde farmárov obviňujú z nezodpovednosti a ľahostajnosti ku živým tvorom. K týmto názorom sa pridala aj redaktorka z portálu Noizz, ktorá Markízu obvinila z týrania zvierat.

Teraz sa ale rozhodla zakročiť samotná televízia Markíza, ktorá ku tragédiám na statku podala oficiálne vyjadrenie. Obvinenia rázne odmieta so slovami, že diváci rozhodne nevidia všetko, čo sa na Farme deje, a tak je tomu aj v prípade zvieratiek. Všetky zvieratá sú podľa ich stanoviska riadne prihlásené v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat v Žiline spolu s celou Farmou.

V súvislosti s tvrdeniami vo vyššie menovanom článku by sme radi uviedli, že čo sa týka zranenia pštrosa na Farme, takéto zranenie je podľa majiteľa a veterinára u tohto druhu zvieraťa úplne bežné. Samozrejme, že sme ich oboch privolali bezprostredne po zranení pštrosa,“ vysvetľuje produkčný tím Farmy, ktorý objasňuje, že zviera sa po takomto zranení buď vylieči časom samé, alebo nie: „Odporučili nám preto nechať pštrosa na Farme určitý čas v pokoji a počkať si, či sa vylieči. Keďže sa tak nestalo, pštrosa sme vrátili majiteľovi, ktorý ho dal následne utratiť na mäso, čo už však išlo mimo nás, nakoľko bol pštros jeho majetok,“ prezrádzajú ďalej.

Markíza tak odmieta fámy, že by zranenia zvieratám spôsobil niektorý z farmárov svojou nedbanlivosťou a všetky sú údajne pod dohľadom veterinárov, ktorí chodia na Záhorie na pravidelné kontroly. Televízia má mať všetky potrebné doklady o vykonaných kontrolách hospodárskych zvierat. Na facebookovej stránke Farmy sa ale aj po zverejnení stanoviska televízie strhla búrlivá diskusia: „Super, len prečo sa hospodár tváril, že o žiadnom zranení nevie a majú sa ťahať lístočky, kto pôjde preč za pštrosa??“ píše naštvaná Zuzana, ku ktorej sa pridáva aj Lýdia: „Tak potom tie tresty sú úplne nepochopiteľné a cez čiaru,“ myslí si. Viacerí sa tiež domnievajú, že hospodár by teda nemal nikoho trestať a keď už, tak Dominika či vtedajšieho farmára týždňa Michala.

Zraneného pštrosa museli nechať uspať
Pred časom uhynuli aj niektoré prasiatka

Zdroj: farma.mrakiza.sk |  Foto: YouTube, Facebook

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...