V polovici mája Slovenskom zarezonovala informácia, že sa neznámy plynár dostal do jedného zo žilinských bytov, kde dobodal na smrť iba 16-ročného Tomáša. Po pár hodinách však vyplávala na povrch krutá pravda, keďže mladíka pripravila o život jeho dobrá kamarátka Judita. Po dlhých mesiacoch za mrežami však zatúžila po slobode.

Tomáš (†16) zo Žiliny zomrel rukou kamarátky Judity, ktorá na neho mala zaútočiť hneď dvoma nožmi. V priebehu agresívneho útoku mu uštedrila 49 bodnorezných rán, ktorým nakoniec podľahol. Mladá vrahyňa však v októbri, po piatich mesiacoch vo väzbe, požiadala súd o prepustenie.

Za tínedžerku sa dokonca zaručili riaditeľka a tri učiteľky gymnázia, ktoré súdu poslali listy, kde apelovali na sudcu, aby ich študentku prepustil. Spoločne totiž tvrdili, že mladá vrahyňa má právo na vzdelanie, až kým ju neodsúdia. Tento čin nepríjemne prekvapil matku zavraždeného, ktorá im na sociálnej sieti nechala ostrý odkaz. Odporúčania pedagógov však zrejme neboli tak presvedčivé, keďže sudca žiadosti o prepustenie nevyhovel. Obáva sa totiž, že teenagerka môže pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Judita tak naďalej zostáva vo väzbe.

Konanie učiteliek má však nečakanú dohru, keďže sa uskutoční tichý protest a blokáda školskej budovy na Varšavskej ceste od 16. do 18. decembra„Smrť žiaka školy by mala byť pre pedagógov mementom, ktoré učiteľmi zatrasie. Takže budeme brániť systém, ktorý nás sklamal? Školu, ktorá nás zradila? Alebo sa otvorene postavíme voči tomuto skorumpovanému systému? Je to na vás a na vašom svedomí,“ uvádza sa vo výzve na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR, markiza.sk, Pixabay