Veľmi smutná správa prišla zo susedného Česka, kde zomrel uznávaný a talentovaný spisovateľ. Práve on napísal dielo, ktoré bolo aj sfilmované a získalo pozitívne ohlasy divákov i u nás na Slovensku.

Úmrtie Petra Šabacha zasiahlo nie len rodinu, kolegov, ale i množstvo priaznivcov jeho skvelých diel. Petr sa narodil 23. augusta 1951 v Prahe. V útlom detstve sa zaujímal o knihy a preto sa vybral študovať na knihovnícku školu, no z tej žiaľ prestúpil. Vo svojej ceste sa nevzdával a tak sa po maturite vybral študovať na filozofickú fakultu UK, odbor kulturológia.

Počas svojho života sa venoval viacerým povolaniam a na začiatkoch sa živil i ako nočný strážnik. Medzi jeho známe zbierky patrí napríklad Hovno hoří, podľa ktorej vznikol mnohými fanúšikmi obľúbený film Pelíšky. Jeho tvorba však bola bohatá a publikácie ako Babičky (1998), Opilé banány (2001) alebo Občanský průkaz (2006) sú známe nie len v Čechách, ale i u nás na Slovensku.

Petr Šabach zomrel 16. septembra vo veku 66 rokov. Podľa informácií, ktoré poskytol spisovateľov syn Ján, jeho otec zomrel doma, tak ako si to prial.

Zdroj: style.hnonline.sk | Foto: YouTube |Ilustračná foto: pixabay.com