Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes je už takmer nemožné vidieť ich na tlačovej konferencii bok po boku. Určite ste pochopili, že reč je o Richardovi Sulíkovi a Igorovi Matovičovi. Ich vzájomný vzťah sa po vytvorení koalície rapíne zhoršil, a predovšetkým zo strany ministra financií počúvame kritiku na adresu liberálov takmer nepretržite. Čo na to šéf strany SaS?

Richard Sulík sa stal hosťom najnovšej epizódy relácie Na telo plus, kde sa vyjadril k niekoľkým zásadným udalostiam, ktoré sa stali vo vláde. Kameňom úrazu je aktuálne balík pomoci pre rodiny, ktorý by mal byť financovaný zo zvyšovania daní. Liberáli neustále opakujú, že rast daní je pre nich tzv. červená čiara a nebudú s návrhmi tohto typu súhlasiť.

Aj z predmetného dôvodu nazval Matovič svojho kolegu vlastizradcom, ktorý nechce pomôcť rodinám v núdzi. Šéf rezortu financií sa dokonca nechal počuť, že so stranou SaS sa jednoducho nedá rokovať a dohodnúť sa na kompromisoch. Minister hospodárstva sa po minulých skúsenostiach snaží nereagovať na ostré útoky jeho kedysi dobrého kamaráta.

Michal Kovačič sa napokon spýtal Sulíka, či neľutuje podporu pre Trnavčana na pozíciu ministra financií. Niekdajší sprievodca Geissenovcov svoje rozhodnutie neoľutoval, a dokonca je presvedčený, že Matovič by ako premiér napáchal omnoho viac škody. „Je to “hulvátske“ znásilňovanie legislatívneho procesu. Nemali by sme sa tváriť, že je to v poriadku, lebo si to zmyslel Igor Matovič a okolo neho musíme chodiť všetci po špičkách, lebo má teraz svoju manickú fázu a ešte musíme vydržať dva-tri mesiace, kým to prejde a potom bude zas, dúfajme, pokoj,“ povedal na adresu nápadov z dielne šéfa strany OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Twitter, TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič