Je tomu len zopár týždňov, čo celé Slovensko spojilo svoje sily, aby pomohlo štyrom malým detičkám, ktoré bojujú o život. Alex, Alexej, Amélia a Riško sú bojovníci, ktorí trpia totožnou diagnózou svalová atrofia, pričom rodina najstaršieho z nich si už môže aspoň čiastočne vydýchnuť.

Ľudia z celého Slovenska iba prednedávnom ukázali veľké srdcia, keď prostredníctvom transparentného účtu posielali peniaze na záchranu štyroch detí do dvoch rokov. Ich diagnóza je mimoriadne vážna, pričom liek, ktorý ich môže zachrániť, nebol v Európe doposiaľ schválený. Medikant Zolgensma stojí pre jedno dieťa 2 milióny eur, ktoré Riškova rodina vyzbierala doslova v šibeničnom termíne. Ako však opakovane avizovala, peniaze, ktoré dostali nad rámec nutných prostriedkov, budú preposlané Alexovi, Alexejovi a Amélii.

Ako informovali rodičia statočného pacienta, liek bol v uplynulých dňoch vyplatený, avšak vzhľadom na koronavírus museli trpezlivo očakávať termín, kedy mu bude podaný. Stránka Spolu to dokážeme napokon uviedla, že Riško podstúpil aplikovanie lieku uplynulý utorok v Budapešti.

Teraz je to v rukách osudu a silách tohto malého bojovníka. Dnes môžete zaspávať s pocitom, že ste tento svet urobili o čosi lepším. Za Riška Vám úprimne ďakujeme! Vyhrali sme bitku, boj však pokračuje. Tak, ako sme sa postavili za Riška, sa dnes musíme postaviť za Alexa, Améliu a Alexeja!” informuje stránka, pričom prosí o pomoc pre ďalšie deti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Riskodyhaj, Spolutodokazeme