Patril medzi stálice a spoluhráčov nášho legendárneho útočníka Petra Bondru vo Washingtone Capitals, ale hrával aj v ďalších kluboch. V závere kariéry pôsobil v KHL, dokonca bol aj kapitánom. Dnes je po smrti.

52-ročný Chris Simon je po smrti a jeho rodina potvrdila, že spáchal samovraždu. Robustný kanadský útočník patril medzi najlepších bitkárov v histórii profiligy, čomu zodpovedalo aj viac ako dvetisíc trestných minút vo viac ako ôsmych stovkách duelov. Získal aj cez tristo kanadských bodov.

V roku 1990 sa stal 25. voľbou draftu, získala ho Philadelphia Flyers, za tú si ale v profilige nezahral. Debutoval v nej v sezóne 1992-93, v roku 2008 ju vymenil za ruskú KHL a v nej odohral skoro dvesto duelov, v Čerkove bol aj kapitánom. S kariérou “sekol” v roku 2013.

„Dnes je smutný deň. Chris Simon bol veľmi nepríjemný súper, zároveň super hokejista. A k tomu aj veľmi dobrý človek. Na tripoch sme bývali spolu v hotelovej izbe, po celý čas bol na mňa veľmi milý. Chris, budeš nám chýbať, odpočívaj v pokoji,” odkázal kamarátovi jeho bývalý spoluhráč z Calgary Flames Mike Commodore.

Prečo si vzal život, je otázok. Každopádne, bývalý hokejista mal trpieť aj chronickou traumatickou encefalopatiou, čo je choroba postihujúca často aj boxerov, býva spôsobená opakovaným poranením hlavy.

Zdroj: ESPN | Foto: Pixabay