Verejnoprávna televízia nečakane odvysielala počas štátneho sviatku 17. novembra na kanáli :24 celý príhovor Roberta Fica na sneme Smeru. Ten trval približne jednu hodinu. Po kritike šéfa televízie skončila vo funkcii šéfka spravodajstva Mária Hlucháňové, no aj ďalšie mená.

RTVS prekvapila počas osláv 17. novembra vysielaním prejavu šéfa Smeru na straníckom sneme v Bratislave. Kanál :24 venoval slovám Roberta Fica celú hodinu po tom, ako tak rozhodla šéfka spravodajstva. Fico sa pritom v minulosti vyjadril, že si 17. november ani nevšimol. Na sneme taktiež prekvapil aj známy člen Smeru, ktorý zmenil imidž na nespoznanie.

S krokom Márie Hlucháňovej sa však nestotožnil riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj, ktorý vyhodnotil odvysielanie Ficovho prejavu ako nešťastné a znepokojivé: „Predovšetkým preto, že v takýto sviatok nemá vo vysielaní RTVS mať priestor žiadna politická strana. Vysielanie verejnoprávneho média musí byť priestorom na pripomínanie demokratických dôsledkov a výdobytkov Nežnej revolúcie, ktoré považujem v tomto čase za mimoriadne dôležité,“ uviedol portál Noviny.

Na poste tak skončila nielen Hlucháňová, ktorú dočasne nahradí Miroslav Frindt, ale aj Alfonz Šuran, Peter Nittnaus a Andrea Fajnorová. Fico tento krok skritizoval na sociálnej sieti: „Môj prejav bol vraj znepokojujúci… Neexistuje väčšie opľutie štátneho sviatku slobody a demokracie, ako vyhodiť novinárov za to, že nechali odvysielať prejav opozičného politika,“ uviedol s otázkou, či mal „chváliť bláznov vo vláde a americkú slúžku v Prezidentskom paláci“. Pre Nový Čas sa krátko vyjadrila k situácii aj samotná Hlucháňová: „Ja som nepovedala riaditeľovi o tom sneme, čiže on o tom nevedel. Preto som aj ponúkla svoju funkciu,“ priblížila pozadie konfliktu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk, cas.sk, FB/Robert Fico │ Foto: YT/Denník N, FB/Robert Fico