V známej dovolenkovej destinácií v Európe vláda pritvrdila. Obyvatelia, ktorí sa odmietnu nechať zaočkovať vakcínou proti Covidu, sa dostanú po novom na zoznam. Ten má slúžiť na jednoznačný účel!

Španielsko, ktoré patrí k najviac postihnutým krajinám Covidom, sa rozhodlo po tom, ako dorazili prvé várky vakcín proti koronavírusu, zakročiť. Obyvatelia, ktorí sa zaočkovať novou látkou odmietnu, majú na toto rozhodnutie právo, no následne sa dostanú na špeciálny zoznam. Pre očkovanie sa u nás rozhodli aj mnohí politici, pričom premiér Matovič neváha poslať nechať si pichnúť vakcínu aj manželku či mamu.

O tomto zozname informoval podľa BBC španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa. Mená nezaočkovaných pacientov nebudú prístupné verejne, no budú slúžiť pre ostatné európske krajiny: „Bude vytvorený zoznam, ktorý bude zdieľaný s európskymi partnermi. Budú na ňom ľudia, ktorým bola vakcína ponúknutá, no jednoducho ju odmietli,“ uviedol.

V Španielsku sa pritom podľa najnovších prieskumov odmieta nechať zaočkovať 28 % obyvateľov, pričom toto číslo kleslo z pôvodných 47 % odporcov. Minister je presvedčený, že zaočkovanie je správny krok: „Ľudia, ktorí sa rozhodnú odmietnuť očkovanie, čo si myslíme, že je chyba, majú na to právo. My sa ale pokúsime rozohnať pochybnosti. Očkovanie zachraňuje životy, je to cesta von z tejto pandémie,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YouTube/FRANCE 24 English, HN televízia