14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej dopravnej nehody potom, čo obľúbená skupina vystúpila vo vypredanej O2 Aréne na koncerte Leoša Mareša a vracala sa domov. Autonehoda je momentálne predmetom vyšetrovania, pričom sa už po pár hodinách zverejnili detaily z osudného večera.

Český spevák Václav Jelínek, známy ako Vašek, zrazil 40-ročného muža, ktorý pri benzínovej pumpe v Mladé Boleslavi prebiehal cez diaľnicu. K stretu konkrétne došlo na 44. kilometri diaľnice D10 v smere na Turnov. Chodca po zrážke s vozidlom odhodilo do pravého jazdného pruhu, kde do neho narazilo ďalšie auto.

Člen kapely Lunetic okamžite poskytol mužovi prvú pomoc, pričom mal po dvoch nárazoch prísť o nohu. Pri obeti bol až do príchodu záchranky, no chodec napokon podľahol vážnym zraneniam. Očitý svedok nehody vyhlásil, že vina určite nie je na strane hudobníka. ,,Hovoril som s pani, ktorá bola v aute s Vaškom, držala telefón a komunikovala so záchrankou. Vravela, že to bola sekunda, že vôbec nepostrehli nič, len ranu,“ povedal svedok pre český portál Blesk.cz.

Aj napriek tomu, že Jelínek zrejme nemohol nehode zabrániť, najnovšie správy českej polície mu môžu narobiť poriadne problémy. Spevák mal totiž nafúkať 0,4 promile, v dôsledku čoho mu bol odobratý vodičský preukaz a následne sa podrobil aj odberu krvi. Vodička druhého vozidla mala negatívnu dychovú skúšku. Samotný Vašek sa z tragédie bude ešte dlho spamätávať, pričom nechce komunikovať s médiami.

Momentálne sa nachádza s rodinou na Ibize a v kontakte má byť iba s manažérom Zdenkom Obhlídalom. Podľa sprostredkovaných informácií, ktoré dostal od svojho klienta, mal byť chodec opitý, a zároveň bol oblečený v čiernom. Dvojnásobný otec mal ešte strhnúť auto na stranu, no zrážke už nezabránil. Polícia sa tak bude zaoberať dvoma trestnými činmi, a to pohybom osoby na vozovke a prípadným riadením pod vplyvom návykových látok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: extra.cz, blesk.cz  |  Foto: FB/Lunetic-comeback, Marťula Malá, iboleslav.cz