Andreja Danka poznáme ako predsedu parlamentu, šéfa národniarov, kapitána, a predovšetkým ako nepoctivého študenta, ktorý si „požičal“ text do svojej rigoróznej práce. Aj napriek tomu, že mal na verejnosti niekoľko vážnych ,,prúserov“, stále sa uchádza o priazeň voličov.

Rodák z Revúcej ako predseda parlamentu určil dátum parlamentných volieb, ktoré sa budú konať 29. februára 2020. Naďalej je však aj lídrom Slovenskej národnej strany, ktorá sa bude opäť snažiť získať čo najväčší počet hlasov od občanov.

Nie je to tak dávno, čo referencie národniarov patrili medzi tie najlepšie, no po koalícií so Smerom-SD a Most-Híd sa situácia rázne zmenila. Najnovšie prieskumy totiž ukazujú, že SNS ledva prelezie hranicu 5 %, ktorá je nutná na vstup do parlamentu. „Som presvedčený, že SNS urobila toľko, aby tých 150-tisíc hlasov, ktoré sú potrebné na udržanie sa v parlamente, získala. Verím, že ľudia v spoločnosti nebudú hodnotiť, kto im čo ponúka, ale kto im čo dal,“ uviedol 45-ročný politik pre topky.sk.

Danko je zrejme pripravený aj na úplne iný scenár, ktorý by znamenal koniec jeho politickej kariéry. ,,Po tom všetkom, čo som urobil pre živnostníkov, dôchodcov, podnikateľov, by som už nenašiel vnútornú silu bojovať bez tretiny žalúdka, s nervami a vypätím za vojakov či učiteľov,“ dodal Andrej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Fotky: Facebook/Andrej Danko – predseda SNS, Slovenská národná rada