FC Barcelona v zápase 32. kola La Ligy definitívne stratila reálne šance na titul, keďže v šlári na pôde Realu Madrid prehrala 3:2. Šesť kôl pred koncom stráca na odvekého rivala jedenasť bodov, no všetko mohlo byť inak.

Vedenie barcelonského giganta poukazuje na to, že Kataláncom nebol uznaný gól, ktorý vraj mal platiť. „Ak sa preukáže, že lopta prešla celým objemom bránkovou čiarou, urobíme všetko pre to, hoc ja pránou cestou, aby sa zápas opakoval,“ malo okrem iného odkázať vedenie FC Barcelony riadiacemu orgánu španielskej ligy.

Samozrejme, preukázanie pravdy bude mimoriadne naročné, zatiaľ čo je diskutabilné, či by Barca mala šancu vyhrať spor a aj keby áno, ťažko povedať, ako by dopadol opakovaný zápas a či by i tak dokázala zmazať manko na madridský veľkoklub. Aj keby totižto vyhrala, strácala by päť bodov, v prípade remízy osem bodov.

Katalánci cítia krivdu po prehre 2:3 a tréner Xavi Hernandez označil výsledok za nespravodlivý. V prestížnom nedeľňajšom El Clasicu došlo v 28. minúte ku kontroverznému okamihu, keď strelu mladíka Lamina Yamala možno vytiahol brankár Andrij Lunin už spoza bránkovej čiary.

Avšak v Španielsku dodnes nepoužívajú čiarovú technológiu a výklad pravidiel znie jasne: „Ak rozhodca neuznal gól a následne VAR nepreukáže opak, gól neplatí.“ Zverejnená komunikácia medzi rozhodcom a videorozhodcom bola jasná, a síce, videorozhodca nemal k dispozícii preukázateľný záber, na základe ktorého by povedal, že lopta bola celým objemom za čiarou.

 

Zdroj: Marca | Foto | Video: YT/Real Madrid