Pred rokom zavládol smútok, teraz ho vystriedal radosť. Slovenské hokejistky sa aj bez 16-ročnej hviezdy Nely Lopušanovej dokázali popasovať so súperkami a vrátiť sa do 1A divízie.

Z tej pred rokom vypadli a teraz boli najväčšími favoritkami divízie 1B, hoci rozhodne sa nedalo očakavať, že by to bol postup jednoduchý.

Slovenky vstúpili do turnaja úžasnou výhrou 7:1 nad Lotyškami, ktorá sa, paradoxne, napokon stala kľúčovou. Práve Lotyšky následne získali až desať bodov a skončili druhé. Naopak, Slovensky nikoho suverénnejšie nezdolali.

Istý postup mohli mať už po 4. kole, no na triumfy s Lotyšskom, Slovinskom a Veľkou Britániou nedokázali proti Taliankam nadviazať. Aj preto v poslednom kole potrebovali bodovať a to sa výhrou nad zostupujúcimi Poľkami 5:1 podarilo. O rok teda budú hrať zase v 1A divízii proti zatiaľ neznámym piatim výberom.

Najproduktívnejšou Slovenkou sa stala s ôsmymi bodmi Janka Hlinková hrajúca v nadnárodnej EWHL za klub ŠKP Bratislava, najlepšou strelkyňou jej klubová spoluhráčka, a síce 4-gólová Lívia Kúbeková

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/hockeyslovakia