Letná sezóna je dnešným dňom oficiálne zahájená. Množstvo Slovákov sa chystá na dovolenky do zahraničia, kým ďalší chcú stráviť horúce dni na slovenských horách či pri jazerách. Aké počasie nás však čaká tento rok? Túto otázku zodpovedal odborník, meteorológ.

Leto sa na Slovensku práve začína a mnohých Slovákov tak zaujíma, na aké počasie sa majú pripraviť. Kým jedných lákajú tropické teploty a horúčavy, ďalší sa tešia na príjemné hodnoty na teplomeroch do 30 stupňov. O tom, aké bude leto, prehovoril pre Topky meteorológ Pavel Matejovič.

Podľa jeho slov by mal byť jún, júl až august na našom kontinente teplotne silne nadnormálny s odchýlkou +2 až +3 stupne od dlhodobého priemeru. Najteplejšie má byť pritom vo vnútrozemí európskeho kontinentu s výskytom sucha. Výnimku majú tvoriť len lokality s častým výskytom búrok.

Na Slovensku tomu nebude inak, no varuje pred rozdielmi v jednotlivých regiónoch. Kým v južnej časti malokarpatskej oblasti sa môžu častejšie vyskytovať zrážky, v Podunajskej nížine bude väčšie sucho. Čakajú nás aj vlny horúčav, a to predovšetkým v hlavnom meste: “Horúco bude v lete najmä vo väčších mestách, hlavne v Bratislave. Kto chce teda uniknúť pred horúčavami, mal by leto tráviť v horských oblastiach alebo aspoň na vidieku,” odporúča. Meteorológ predpokladá príchod prvej vlny horúčav už v druhej júnovej dekáde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: Unsplash