Vojna na Ukrajine pokračuje už vyše mesiaca, pričom Putin chce regenerovať ruskú ekonomiku a menu dodávaním plynu výmenou za rubeľ. Boje u našich východných susedov už zasahujú aj do nášho hospodárstva. Ako ohlásila najväčšia automobilka, tá pozastavuje výrobu na jeden týždeň.

Najväčší zamestnávateľ na Slovensku Volkswagen Slovakia už pocítil následky prebiehajúcich bojov na Ukrajine. Podľa informácií Novín musí známa automobilka pozastaviť výrobu. Súčiastky a viaceré materiály sú totiž vyrábané práve u vojnou zasiahnutého suseda, pričom najväčší aktuálny problém sú chýbajúce káblové zväzky.

Bez káblov sa pritom výroba nemôže pohnúť ďalej: “Ide o prvú operáciu pri vkladaní do vozidla. Hneď po zvarení karosérie vložíte do vnútra káble a postupne zapájate komponenty. Ak chýba káblový zväzok, v zásade sa nedá vozidlo začať ani skladovať,” uviedol výkonný viceprezident Zväzu automobilového priemyslu Pavol Prepiak.

Vyše 10-tisíc zamestnancov tak musí nútene ostať doma minimálne najbližších 5 dní. Ďalšia situácia sa podľa hovorkyne automobilky Lucie Kovatovič Makayovej vyvinie podľa zásobovania komponentami. Problémy na Ukrajine sa však majú týkať aj spoločnosti Jaguar Land Rover, ktorá pozastaví výrobu od 4. do 6. apríla, kým KIA bude v prevádzke riadne pokračovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: YT/Volkswagen Slovakia