Vo svete hudby zavládol opäť smútok. Na večný odpočinok odišiel známy britský gitarista, ktorý stál pri zrode kapely The Clash, pričom neskôr pôsobil v Public Image Ltd. Poslednýkrát vydýchol vo veku 65 rokov, podľahnúť mal rakovinovému ochoreniu pečene.

Vo veku 65 rokov zomrel britský hudobník Keith Levene. Ako informuje BBC, v piatok mal po dvojročnom boji s chorobou podľahnúť rakovine pečene. Napriek tomu, že trpel zdravotnými problémami, je úmrtie inštrumentalistu a producenta pre jeho okolie nečakané.

Priateľ a spisovateľ Adam Hammond na sociálnej sieti uviedol, že Keith bol jedným z najodvážnejších, najvplyvnejších a najinovatívnejších gitaristov všetkých čias. Levene stál v polovici 70. rokov pri zrode známej kapely The Clash, do ktorej priviedol aj speváka Joea Strummera.

Napokon sa pridal k postpunkovej kapele PiL, ktorú opustil v roku 1983, no pokračoval ako spoluautor. Po tom, ako sa presťahoval do Los Angeles, nadviazal spoluprácu s Red Hot Chilli Peppers a niektorými hip-hopovými skupinami. Vydal taktiež päť sólových albumov. Tesne pred smrťou stihol dopísať ešte knihu o skupine PiL, ktorú tvoril spoločne s Hammondom. Pred niekoľkými dňami zarmútila svet informácia o úmrtí známeho speváka legendárnej kapely Nazareth.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YT/Kinolibrary