Počas známych pretekov Rely Dakar 2023 došlo v deviatej etape k obrovskej tragédii. O život prišiel 69-ročný fanúšik talianskej národnosti. Muž mal stáť tesne za horizontom jednej z dún, pričom sa mal nachádzať v tesnej blízkosti vyjazdenej stopy.

K veľkej tragédii došlo počas prestížnych pretekov Rely Dakar 2023. V deviatej etape mal súťažiť aj 43-ročný pretekár Aleš Loprais v kategórii kamiónov. Ako však smutný športovec uviedol na sociálnej sieti, v sekunde došlo k zrážke so 69-ročným talianskym fanúšikom.

Starší muž sa mal nachádzať tesne za horizontom jednej z dún v blízkosti vyjazdenej stopy. Svojim zraneniam podľahol pri leteckom transporte do nemocnice. Posádka Loprais Praga si počas pretekov nič nevšimla a smutnú správu sa dozvedeli od organizátorov až po skončení vo večerných hodinách.

Aleš informoval o tragickom incidente na sociálnej sieti: „Vyhasol ľudský život a v podstate to bolo mojím pričinením. Nikto z posádky to nevedel, máme aj záber z paluby a videá, ktoré to dokazujú. Nič to však nemení na tom, že vyhasol ľudský život. Chcel by som vyjadriť sústrasť jeho rodine, blízkym a kamarátom,“ uviedol. V českom šoubiznise šokoval známy herec, ktorý až doposiaľ tajil, že sa stal po prvýkrát otcom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Aleš Loprais Dakar Live