Z Bosny a Hercegoviny prišla veľmi nečakaná a smutná správa. Vo veku 42 rokov zomrel jeden náš vojak, ktorý v tejto krajine pôsobil v rámci vojenskej misie. Čo sa vojakovi Petrovi stalo? 

Slovensko zasiahla smutná správa o smrti nášho vojaka, ktorý bol na misii v Bosne a Hercegovine. 42-ročný Peter Pavlovský zo Zamaroviec pôsobil v operácii ALTHEA a bol príslušníkom Veliteľstva Pozemných Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Predtým, než išiel do Bosny a Hercegoviny pôsobil v dvoch operáciách v Afganistane.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, túto smutnú správu potvrdila hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Tá tiež povedala, že sa vojakovi náhle zhoršil zdravotný stav, pričom mu však bola okamžite poskytnutá zdravotná pomoc. Lekári sa mu snažili pomôcť priamo v mieste nasadenia a to v kempe Butmir v Sarajeve, odkiaľ ho previezli aj do nemocnice. Tam sa však jeho stav stabilizovať nepodarilo a vojak Peter v nemocnici zomrel. Prevoz Petra Pavlovského do rodnej krajiny zabezpečí rezort obrany ihneď po tom, ako sa vybavia všetky potrebné povolenia.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Ilustračná/pixabay