Veronika Remišová odletela na Ukrajinu: S premiérom chce rokovať o..!

Dátum:

Situácia medzi Ukrajinou a Ruskom je neustále viac ako napätá, pričom Vladimír Putin pokračuje v obkľúčení krajiny vojakmi i vojenskou technikou. O to viac prekvapila Veronika Remišová, ktorá vycestovala za hranice.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie na sociálnej sieti zverejnila záber, kde sa nachádza na palube lietadla. ,,Odlietam na Ukrajinu, kde budem s našimi partnermi hovoriť o digitalizácii a inováciách. Ukrajina je náš blízky sused, preto je národným záujmom Slovenska, aby Ukrajina bola stabilná a demokratická krajina. A, samozrejme, aby na Ukrajine vládol mier,“ oznámila.

Veronika Remišová vystúpi k diskusií v súvislosti s aktuálnymi trendami a výzvami digitálnej transformácie. V Kyjeve sa následne stretne s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom, a zároveň aj šéfom rezortu digitálnej transformácie Mykhailom Fedorovom.

Cieľom bilaterálnych rokovaní má byť možná spolupráca medzi Slovenskom a Ukrajinou v oblasti kyberbezpečnosti a podpory inovácií i digitálizácie. Taktiež chce podpredsedníčka vláda prediskutovať aj napätú situáciu s Ruskom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Veronika Remišová

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...