Výstraha rezortu zahraničných vecí: Varovanie pred Ukrajinou!

Dátum:

Situácia medzi Ukrajinou a Ruskom je mimoriadne napätá, pričom sa do sporu o územie zapojili aj Spojené štáty, ktorým už dlhšie obdobie leží Vladimír Putin v žalúdku. Ministerstvo zahraničných vecí sa z tohto dôvodu rozhodlo vydať pre slovenských občanov dôležité varovanie.

Rusko postupne obkľučuje územie Ukrajiny tisíckami vojakov a vojenskou technikou. Ukrajina sa tak pripravuje na to najhoršie, pričom nedávno do Kyjeva dorazilo 80 ton zbraní z USA. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí sa preto rozhodlo varovať Slovákov žijúcich alebo sa nachádzajúcich na Ukrajine, aby sa nezúčastňovali hromadných a protestných podujatí.

Podľa rezortu zahraničných vecí sa bezpečnostná situácia u našich susedov veľmi rýchlo mení a je nepredvídateľná. Z tohto dôvodu sa neodporúča vstup na Ukrajinu, iba na nevyhnutné cesty. Má ísť predovšetkým o Doneckú a Luhanskú oblasť vo východnej časti Ukrajiny.

Rizikové by malo byť aj územie Autonómnej republiky Krym a mesta Sevastopoľ. ,,V tejto súvislosti upozorňujeme, že ukrajinská strana povoľuje prejazd cudzincov medzi dočasne okupovaným územím Krymu a teritóriom Ukrajiny iba so špeciálnym povolením cez kontrolné priechody zriadené na tento účel,“ uvádza na oficiálnej stránke ministerstvo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mzv.sk  |  Foto: YT/SaS, FB/MZVEZ

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...