Situácia medzi Ukrajinou a Ruskom je mimoriadne napätá, pričom sa do sporu o územie zapojili aj Spojené štáty, ktorým už dlhšie obdobie leží Vladimír Putin v žalúdku. Ministerstvo zahraničných vecí sa z tohto dôvodu rozhodlo vydať pre slovenských občanov dôležité varovanie.

Rusko postupne obkľučuje územie Ukrajiny tisíckami vojakov a vojenskou technikou. Ukrajina sa tak pripravuje na to najhoršie, pričom nedávno do Kyjeva dorazilo 80 ton zbraní z USA. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí sa preto rozhodlo varovať Slovákov žijúcich alebo sa nachádzajúcich na Ukrajine, aby sa nezúčastňovali hromadných a protestných podujatí.

Podľa rezortu zahraničných vecí sa bezpečnostná situácia u našich susedov veľmi rýchlo mení a je nepredvídateľná. Z tohto dôvodu sa neodporúča vstup na Ukrajinu, iba na nevyhnutné cesty. Má ísť predovšetkým o Doneckú a Luhanskú oblasť vo východnej časti Ukrajiny.

Rizikové by malo byť aj územie Autonómnej republiky Krym a mesta Sevastopoľ. ,,V tejto súvislosti upozorňujeme, že ukrajinská strana povoľuje prejazd cudzincov medzi dočasne okupovaným územím Krymu a teritóriom Ukrajiny iba so špeciálnym povolením cez kontrolné priechody zriadené na tento účel,“ uvádza na oficiálnej stránke ministerstvo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mzv.sk  |  Foto: YT/SaS, FB/MZVEZ