V stredu doobeda zasahovala NAKA na viacerých miestach na Slovensku a došlo k zadržaniu exministra Roberta Kaliňáka aj právnika Mareka Paru. Obvinený zo založenia zločineckej skupiny a možného ohrozenia daňového tajomstva je i Robert Fico. V prípade šéfa Smeru sa čaká so zadržaním na súhlas Národnej rady. 

Fica aj Kaliňáka právne zastupuje z korupcie obvinený bývalý sudca David Lindtner. Obaja vysokopostavení členovia Smeru sa mali podieľať na fungovaní zločineckej skupiny na polícii, ktorá mala pracovať v prospech “našich ľudí”v súvislosti s kauzou Očistec. Robert Fico po niekoľkých hodinách od medializovania správy nakrútil na sociálnej sieti krátke video.

V tom vyhlásil, že obvinenie NAKA voči jeho osobe je pokusom zlikvidovať najsilnejšiu opozičnú stranu. ,,Priatelia, je to tu. Minulý týždeň Heger vyhlásil, že sa so mnou netreba maznať, prezident polície oznamoval, že bude urobený zásah na najvyšších politických poschodiach,” sťažuje sa. Šéf Smeru uvádza, že ak by bol na Slovensku trest smrti, ” tak nás títo blázni za politickú prácu povešajú”.

Fico sa domnieva, že obvinenie je dôkazom toho, že koalícia nevie, čo s nimi robiť, preto “všetko bolo organizované na pokyn a so súhlasom vládnych politických špičiek”. “V obvinení si doslova vymysleli príbeh, ako som vraj vytvoril zločineckú skupinu, ktorá mala škodiť Kiskovi, Matovičovi a Kollárovi. Už len zoznam poškodených je dôkazom nad dôkazy, že ide o politický revanš,” myslí si. Podobnú rétoriku už zvolil bývalý premiér aj v minulosti v prípadoch obvinených funkcionárov, ktorí sú naďalej stíhaní. Rovnako sa aj v kauze opozičného poslanca ukáže v nasledujúcom období, či sú obvinenia voči smeráckym politikom opodstatnené.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Robert Fico