Svet obletelo smutné video známeho hollywoodskeho herca, ktorý sa už dlhšiu dobu pasuje s rakovinou. Po zákroku na hrtane, ktorý choroba zasiahla, sa rozhodol prehovoriť o chorobe na verejnosti.

Svet obletelo video slávneho hollywoodskeho herca, ktorý bojuje dlhšiu dobu s rakovinou hrtana. Val Kilmer (59), hviezda filmu Top Gun, najprv ochorenie zapieral, no napokon v roku 2017 priznal, že podstúpil zákrok na hrtane, ktorý zredukoval jeho hlas na chrapot.

Charizmatický herec sa ale napriek ochoreniu nevzdáva a okrem toho, že sa opäť objaví po boku Toma Cruisa v pokračovaní legendárneho filmu, dorazil aj na odovzdanie ceny United Nations v New Yorku, kde podal svoj prvý verejný príhovor od prepuknutia rakoviny.

Kilmer získal cenu za prácu s TwainMania Foundation, ktorá bola založená, aby vzdeláva deti o kultúrnom dedičstve autora Marka Twaina. V príhovore počuť aj vidieť hercove zdravotné problémy a je zjavné, že si rukou pridržiava šál na svojom krku. Z videa sa však tisnú do očí slzy a fanúšikovia jasajú nad jeho chuťou žiť a bojovať ďalej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/ulnterview │ Foto: Twitter, Instagram/valkilmerofficial