Ak vás trápi slabá imunita alebo v tejto chvíli bojujete s chorobou, skúste si doma pripraviť, jednoduchý, no zázračný liek. Známa gynekologička Lucia Ďurčeková sa podelila o svoj zaručený recept!

Obdobie, v ktorom sa aktuálne nachádzame, je často označované aj za chrípkovú sezónu. Pracoviská, školy i škôlky sú o čosi prázdnejšie a čakárne u lekára zase naopak o čosi plnšie.

Ak aj vy alebo vaše dieťa patrí do skupiny ľudí s oslabenou imunitou, známa slovenská lekárka Lucia Ďurčeková, na Instagrame vystupujúca ako mama_gynekologicka, má pre vás jednoduchý super recept. Navyše, v boji proti nachladnutiu či kašľu pôsobí tento liek podľa jej slov priam zázračne.

Potrebné ingrediencie:

veľká cibuľa

3 strúčiky cesnaku

približne 40g ošúpaného zázvoru

3 polievkové lyžice medu

2 citróny

1,5 dcl vlažnej vody

sitko, strúhadlo a pohár s viečkom

Postup

Cibuľu nakrájate nadrobno, pridáte k nej postrúhaný zázvor a cesnak, med, vytlačenú šťavu z citrónov a vodu. Všetko premiešate, dáte do pohára, ktorý sa dá uzavrieť, a na 15 hodín ho odložíte do chladničky. Potom precedíte cez sitko. Šťavu skladujte v chladničke v uzatvárateľnom pohári.

Ak sebe alebo vášmu dieťatku budete dávať túto vitamínovú bombu len ako prevenciu, stačí 1 PL denne. V prípade, že už choroba ukázala svoju silu, 3 PL denne.

Šťavu môžete pridať aj do čaju, avšak podľa Lucie je ideálne, keď sa užíva samostatne.

Zdroj/Foto: Instagram/mama_gynekologicka