Je to iba pár dní, čo sa bývalý premiér Robert Fico postavil pred média a s istotou vyhlásil, že dôchodcovia môžu očakávať 13. plat a vzápätí sa súčasný premiér priznal k snahe zvýšiť rodinné prídavky. Iba plané sľuby pred voľbami sa však stali skutočnosťou.

Prichádzajúce parlamentné voľby donútili politikov zorganizovať mimoriadnu schôdzu, kde schvaľovali zákony v skrátenom legislatívnom konaní. Niekoľko návrhov tak bolo prijatých v priebehu pár hodín. Po zrušení diaľničnej známky pre právnické a fyzické osoby s vozidlom do 3,5 tony, prišla ďalšia zmena.

Zvýšil sa totiž prídavok na dieťa, a to dokonca dvojnásobne! V roku 2021 by tak mal rodinný prídavok predstavovať sumu 50 eur. „Návrh zákona má za cieľ poskytnúť rodičom nezaopatreného dieťaťa väčšiu podporu zo strany štátu a čiastočne odbremeniť rodičov od finančných výdavkov, ktoré im vznikajú v dôsledku zabezpečovania starostlivosti o nezaopatrené dieťa,“ uviedlo ministerstvo práce v dôvodovej správe.

Najväčším prekvapením je však schválenie trinásteho dôchodku, ktorý by mal nahradiť vianočný príspevok. Dôchodcovia by si tak už tento december mali prilepšiť o 460 eur, pričom predčasní penzisti dostanú 433 eur. Zmeny by sa mali týkať aj sirotských dôchodkov, penzií vdov a vdovcov či invalidných dôchodkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.pravda.sk, finweb.hnoline.sk  |  Foto: Facebook/NR SR, Pixabay