Parlamentné voľby sa uskutočnia už 29. februára, pričom mnohí politici upozorňujú, že v týchto dňoch by sa malo v parlamente už len kúriť a svietiť. Väčšina poslancov si totiž uvedomuje, že pred výmenou vlády je schvaľovanie zákonov absurdné. Nájdu sa však aj takí, ktorí túto myšlienku nepodporujú.

Jedným z odvážlivcov je aj premiér Peter Pellegrini, ktorý dal počas štvrtkovej schôdze do pléna návrh na zrušenie zákona o diaľničnej známke. ,,Navrhuje sa zrušiť povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov ciest z dôvodu nedostavanej diaľničnej siete a zvýšenia disponibilného príjmu obyvateľstva,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Vláda napokon návrh zákona schválila a rovnako aj skrátené legislatívne konanie k uvedenému návrhu. V praxi to znamená, že i keď sa schvaľovanie niektorých zákonov vlečie aj dlhé roky, v tomto prípade bola novinka prijatá za pár hodín a účinnosť nadobudne od 1. januára 2021.

Zrušenie diaľničných známok sa však týka fyzických a právnických osôb s vozidlom do 3,5 tony. Minister financií Ladislav Kamenický upozornil, že schválenie tohto opatrenia bude štát stáť viac ako 70 miliónov eur.

Zdroj: interez.sk  |  Foto: Pixabay, markiza.sk