Politika Vláda spúšťa druhú inflačnú pomoc: Príspevok dostanú títo Slováci!

Vláda spúšťa druhú inflačnú pomoc: Príspevok dostanú títo Slováci!

Na konci septembra vláda schválila prvú inflačnú pomoc, ktorá sa týkala predovšetkým dôchodcov. Takmer 1,5 milióna seniorov má v najbližších týždňoch dostať štrnásty dôchodok. Najnovšie bol predstavený druhý balík proinflačnej pomoci, poskytnutý má byť občanom, na ktorých nedošlo na začiatku leta.

Eduard Heger po boku Igora Matoviča, Milana Krajniaka i Veroniky Remišovej predstavil druhú inflačnú pomoc pre najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov. Podľa premiéra je už dokonca schválená aj vládou. ,,Protiinflačná pomoc bude vo výške 15,6 milióna eur. Z tejto sumy zvýšime prídavky na deti, pomôžeme zdravotne postihnutým, pomôžeme sirotám, domácnostiam v hmotnej núdzi, ale aj ďalším skupinám,“ vyhlásil predseda vlády na tlačovej besede.

Takmer 24-tisíc nezaopatrených detí, ktoré sa narodili od júna do konca októbra, dostane 100 eur. Rovnakú sumu dostanú aj nízkoprijmové osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Má ísť o viac ako 29-tisíc ľudí. „My sme vyplácali doteraz pomoc ľuďom s ŤZP takým, ktorí poberajú opatrovateľský príspevok alebo príspevok na asistenciu. Máme však ľudí, ktorí poberajú aj iné príspevky, takže teraz vyplácame 100-eurový príspevok aj tým ďalším,“ vysvetlil minister práce, pričom ide o občanov poberajúcich príspevok na prepravu a podobne.

Sto eur dostane aj viac ako 1 300 detí, ktoré nepoberajú sirotský dôchodok. Je zarážajúce, že až 85-tisíc detí dostáva výživné, ktoré je nižšie ako 150 eur. Do konca roka im tak pribudne od štátu spomínaná suma. Vláda plánuje pomôcť i domácnostiam v hmotnej núdzi, pričom sa za štyri mesiace malo do tejto situácie dostať až viac ako 14-tisíc rodín.

Šiestu skupinu tvoria deti z detských domovov. „ Ide o 900 odchovancov detských domovov, ktorí od roku 2020 do konca októbra 2022 opustili detské domovy. Chceme im tiež takýmto 100-eurovým príspevkom pomôcť,“ doplnil Krajniak s dovetkom, že sa počíta aj s deťmi, ktoré v posledných rokoch vyrastali u náhradných rodičov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, YT/HNtelevízia