Vladimír Mečiar bol v minulosti dvakrát predsedom vlády SR a v 90. rokoch patril k najpopulárnejším politikom. Stál na čele politickej strany HZDS, ktorú veľmi rýchlo pozdvihol, no nakoniec stál aj za jej koncom. Dnes sa vyjadril na adresu svojho bývalého koaličného partnera Róberta Fica. Jeho slová však môžu expremiéra poriadne zabolieť.

Mečiar je jednou z najznámejších osobností z politickej minulosti. Bol jedným z najmocnejších mužov v našej krajine, čo sa však zmenilo v roku 2010, keď sa jeho strana nedostala do parlamentu. Túto porážku znášal politik len veľmi ťažko a rozhodol sa stiahnuť do úzadia, pričom trávil voľné chvíle na svojom ranči v Dolnej Porube.

Pred pár dňami prekvapil širokú verejnosť, keď oznámil, že sa plánuje vrátiť na politickú scénu. Svoj plán návratu však neprezradil. Vyjadril sa však na adresu predsedu strany Smer-SD, ktorý požiadal o predĺženie ochranky. ,,Pozrite sa mu na tvár, má strach. On nevie, či sa má čoho obávať, ale má strach. Strach je vnútorný pocit. Keď sa vás zmocní, tak vás núti k nenormálnym krokom,“ otvorene uviedol bývalý politik pre cas.sk.

V minulosti bol totiž v rovnakej pozícií, ako teraz expremiér. Predseda kedysi slávnej strany HZDS však išiel v minulosti medzi rozvášnený dav, ktorý mu chcel fyzicky ublížiť. Dokonca aj ochrankárov mal len po dobu troch mesiacov, ako je to stanované v zákone. Zrejme bol omnoho odvážnejší ako Fico, ktorý sa momentálne skutočne obáva o svoju bezpečnosť.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook, Youtube