Nedávno sme vám priniesli rebríček najfrekventovanejších cestných úsekov v našej krajine, pričom tie najvyššie umeistnené boli diaľničné úseky vrámci Bratislavy. Prejde nimi denne šialený počet vozidiel.

A práve druhý najfrekventovanješí úsek bude behom tohoto víkendu čakať oprava, pre ktorú je dobré porozmýšľať, či skutočne potrebujete niekam cestovať. Cez víkendy síce taká premávka nie je, no blížiace sa Vianoce sú “výzvou”.

Na Prístavnom moste v Bratislave v ľavom jazdnom páse v smere na Einsteinovu ulicu v Bratislave bude cez víkend čiastočná uzávera. Dôvodom je výmena mostného záveru. Upozornila na Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Obmedzenie potrvá od piatka (8. 12.) od 22.00 h do nedele (10. 12.) do 22.00 h. „Doprava v pravom jazdnom páse počas trvania čiastočnej uzávery diaľnice D1 v smere do Trnavy v predmetnom úseku mosta bude bez obmedzení,” uviedla NDS.

„Doprava v ľavom jazdnom páse v smere do Petržalky bude viesť po vyznačených obchádzkových trasách. Tie pôjdu z diaľnice D1 z výjazdu Bajkalská/Komárno po Prístavnej ulici cez Most Apollo na cestu I/2. Alternatívne z D1 výjazd Bajkalská/Komárno po R7 na D4 smer Viedeň, a potom na diaľnicu D2 v smere do Bratislavy,“ upozornil web Aktuality.sk

Slovensko pozná nového “víťaza”: Toto je najvyťaženejší úsek u nás!

Zdroj: Aktuality | Foto: Google Maps