Česká futbalová ligu bola niekoľko mesiacov bez oficiálneho sponzora, tým sa stalo nedávno epojisteni.cz. Nebude to však jediný sponzor českého futbalu. Podľa informácií rôznych médií by mal prísť ďalší sponzor – Fortuna.

[sociallocker]Fortuna by mala dať českému zväzu sponzorské vo výške 25 miliónov českých korún (cca milión eur). Nemusíte byť žiadny expert aby ste vedeli, že už niekoľko sezón je Fortuna aj hlavným sponzorom slovenskej futbalovej ligy. Ak táto spoločnosť bola hlavným sponzorom slovenskej a aj českej ligy, mohol by to byť krok k spoločnej lige.

Tieto kroky tu boli už niekoľkokrát, vždy to však stroskotalo v prípravnej fáze projektu. Teraz by spoločný sponzor mohol zabezpečiť aspoň jeden z krokov nevyhnutných pre spoločnú ligu.

Kameňom úrazu by však mohla byť okrem iných faktorov aj UEFA, európska futbalová federácia totižto zakazuje a dáva stopku všetkým podobným plánom. V minulosti sa snažili o spoločnú ligu i Holandsko s Belgickom, Švédsko s Nórskom či pobaltské krajiny.

[poll id=”17″]

Zdroj: ceskatelevize.cz | Foto: YouTube[/sociallocker]