Územné testovanie Slovenskej republiky sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. Sobotou odštartoval tretí týždeň plošnej operácie pod názvom „Spoločná zodpovednosť“, ktorá sa snaží zvrátiť stúpajúcu krivku počtu nakazených pacientov na pľúcne ochorenie Covid-19. Po odštartovaní projektu na Orave a v Bardejove sa tento plánovaný skutok odrazil na realite a oblasť sa už za kritickú nepovažuje. Prebiehajúci víkend by podľa Ústredného krízového štábu mal priniesť podobný výsledok aj ostatným častiam Slovenska.

Od masovej akcie miliónových rozmerov by však hladký priebeh mohol očakávať iba beznádejný optimista. Počas operácie „Spoločná zodpovednosť“ totiž nastalo hneď viacero komplikácií. Kým v Rimavskej Sobote úradoval opitý lekár, v iných kútoch Slovenska mali muži zákona o „zábavu“ postarané tiež.

Polícia SR informovala o prípade, kedy dve ženy plánovali prejsť personálu odberného miesta cez rozum. „Policajti v Dunajskej Strede už preverujú konanie ženy, ktorá na obed pri odbere predložila občiansky preukaz na meno svojej kamarátky,“ uviedla polícia Trnavského kraja.

Túto ženu zrejme k počínaniu viedlo pevné kamarátstvo s bojazlivou priateľkou, ktorej sa týmto nezákonným spôsobom pokúsila vybaviť potrebný certifikát. „Ako prvotný dôvod uviedla, že jej známa sa bojí testovať kvôli čipovaniu a takto jej chcela pomôcť. Policajti občiansky preukaz na odbernom mieste zaistili. Obe kamarátky skončili na policajnej stanici a policajtom vysvetľujú dôvody tohto absurdného konania,“ dodáva polícia vo svojom vyhlásení.

Zdroj: FB/ Polícia SR – Trnavský kraj | Foto: pikrepo.com, IG/ policiaslovakia