Rytmus patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenskej hudobnej scény. Nech má naňho ktokoľvek akýkoľvek názor, pravdou je, že si svoju cestu musel preraziť sám, či už ako člen Kontrafaktu, alebo vrámci sólo kariéry. Dnes je, ako by povedali ľudia jeho žargónom, za vodou.

Nie vždy to tak bolo a on sám si to nepochybne veľmi dobre uvedomuje. Jeho texty možno obsahujú aj viaceré vulgarizmy, no v hip-hopovom svete to bez nich tak celkom nejde.

Medzi najväčšie hity jeho sólo dráhy patrí aj song Zlatokopky, ku ktorému sa nedávno vyjadril. Pieseň vraj vznikla po tom, čo ako umelec začal chodiť na večierky pre bohatých.

Práve tam videl, že “prachatých čávov” sprevádzajú zlatokopky. Tie podľa neho zvyčajne pochádzajú z chudobnejších či neúplných rodín a tak sa tieto ženy snažia kompenzovať si nedostatok financií z mladosti tým, že lovia boháčov.

 

Sám Patrik Vrbovský, ako znie občianske meno Rytmusa, priznal, že za túto pieseň zinkasoval obrovské peniaze.

Z piesne Zlatokopky sa stal svojho času obrovský hit a dodnes je populárny a milujú ju podľa neho aj samotné “zlatokopky”. „Som počul, že si to tie zlatokopky spievali a boli na to hrdé,“ prekvapil Rytmus. „Dokonca sa mi stalo, že si ma objednali súkromným tryskáčom na Ibizu, kde som to rapoval za nezmyselné peniaze asi tak 10-krát. Takže táto skladba zarezonovala,“ dodal raper s tým, že dodnes, keď ju niekde zahrá, ľudia sú vo vytržení.

Zdroj: Topky.sk | Foto: IG/rytmusking