Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva zaviedlo od 19. januára fungovanie podľa režimov základ, OTP, OP a OP+, v dôsledku čoho boli sprísnené protipandemické opatrenia. Je však šokujúce, že premiér so šéfom rezortu zdravotníctva na začiatku februára už hovoria o výraznom uvoľnení opatrení.

Na Slovensku momentálne vrcholí omikron, pričom je denne infikovaných viac ako 20-tisíc ľudí. Susedné krajiny sú však popredu, keďže sa postupne vracajú do normálu. Mnohí občania sú tak zvedaví, kedy bude štvrtá vlna na ústupe a prísne opatrenia sa stanú minulosťou.

Aj keď sú politici k téme návratu do normálu veľmi opatrní, minister zdravotníctva to tentokrát povedal na rovinu. ,,Absolvovali sme včera konzílium aj za účasti premiéra, hovorili sme spolu o situácií po odznení vlny omikronu a prvom nástrele opatrení s tým, že v princípe by sme koncom marca mohli byť v režime, ktorý by umožňoval bežný život občanom,“ vyhlásil Vladimír Lengvarský po rokovaní vlády.

Slová ministra doplnil aj predseda vlády Eduard Heger, ktorý očakáva čoraz nižší počet infikovaných ľudí v priebehu ďalších 10 dní, v dôsledku čoho môže dôjsť k prvému uvoľneniu opatrení. „Predpoklad je, že by sme upustili od všetkých opatrení, čiže by sme uvoľnili prevádzky pre všetkých ľudí. Posledná vec, ktorou budeme disponovať, je nosenie respirátora, keďže vieme, že ten chráni na viac ako 70 % pred nákazou,“ dodal premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva SR, Eduard Heger, YT/HNtelevízia