Na východe Slovenska došlo v obci Rudník ku kurióznej situácii, keď poslanci nedokázali prijať fakt, že schôdza z rokovania je nahrávaná na kameru. Bizarný prípad výrazne pripomína situáciu spred dvoch rokov, kedy sa témou číslo jeden stalo zasadnutie z obce Fekišovce, ktoré viedla starostka Miloslava Fedorová.

Začiatkom roka 2019 obletelo celé Slovensko kontroverzné video zo zasadnutia zastupiteľstva obce Fekišovce. Dedinku s 300 obyvateľmi z východu krajiny razom poznal každý Slovák, pričom starostka vyžadovala od kolegov spievanie štátnej hymny či dodržiavanie adekvátneho odstupu medzi jej funkciou a ostatnými prítomnými.

Tento raz sa na verejnosť dostalo video z obce Rudník, kde si poslanec Michal Hegeduš (KSS) priniesol na zasadnutie kameru. S predmetným mali výrazný problém nielen členovia zastupiteľstva, ale aj samotná starostka Oľga Kormošová. Napriek skutočnosti, že išlo o verejné stretnutie zastupiteľstva, prítomní opakovane upozorňovali Hegeduša, že odmietajú byť snímaní na obrazový záznam. Poslanec však trval na tom, že diskusiu nahráva pre ľudí, ktorí sa nemôžu dostaviť v dôsledku protipandemických opatrení na schôdzu, pričom celá hádka bola v priamom prenose vysielaná prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Kým jeden z mužov vyjadroval ako občan nesúhlas s akýmkoľvek záznamom jeho osoby, ďalší prešiel priamo do akcie! „Vypni to, pekne ti hovorím. Nenahrávaj to, lebo ti odtrhnem hlavu, ti hovorím,“ povedal s vyhrážkou. K negatívnemu postoju sa pridala i starostka obce, ktorá tvrdí, že možnosť vyhotoviť výhradne zvukový záznam má odkonzultované s právnikom, so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) a s legislatívnou radou.

„Zo strany poslancov to považujem za nevedomosť, ale aj obavu zo svojej zodpovednosti. Viac ráz ich už totiž nabádali aj samotní občania, že ak schvaľujú niečo, čo je pre obec kontraproduktívne, nech za to prevezmú aj zodpovednosť. Starostka má tiež záujem, aby zostali niektoré veci bez povšimnutia verejnosti,“ povedal pre Korzár Hegeduš.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Naša obec Rudník