Akonáhle si ktokoľvek sadne za volant, nemôže vedieť, čo sa mu po ceste pritrafí. Dopravné nehody sú, žiaľ, na cestách bežnou záležitosťou. Našťastie vo väčšine prípadov ide len o nejaký pokrivený plech či drobné zranenie.

Avšak prakticky každý deň vyhasne na cestách u nás i nejaký život. Len za posledných pár hodín sme vás informovali o dvoch tragických smrteľných nehodách, jedna z nich sa stala na ceste 1. triedy č. 18, druhá na ceste 2. triedy č. 143.

V pondelok 13. novembra ale došlo k tragédii aj na ceste 1. triedy č. 61 v katastri obce Bernolákovo v okrese Senec. Ako informuje PZ SR na svojom Facebooku, na ceste I/61 v smere do Veľkého Bielu došlo k zrážke chodca a osobného motorového vozidla zn. Toyota. Chodec zrážku neprežil, vodičovi pri dychovej skúške alkohol zistený nebol a bolo začaté vyšetrovanie.

Je možné, že chodec šiel po smere, aspoň to vyplýva z komentáru jedného z pánov na Facebooku. Ten síce možno komentoval situáciu trošku ostro, no v zásade je pravdou, že chodci často nerešpektujú pravidlá cestnej premávky. Čo si o komentári myslíte vy?

Zdroj | Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj