Na verejnosť sa dostala šokujúca informácia z domova dôchodcov, v ktorom absolútne zlyhal celý zdravotnícky personál. Z priestorov zariadenia totiž utiekli všetky sestričky, opatrovateľky aj lekári. Seniori tak ostali napospas osudu.

K 20. aprílu evidujú v Kanade viac ako 35-tisíc nakazených koronavírusom a 1 587 mŕtvych. V posledných hodinách sa k štatistikám pripočítali obete z domova dôchodcov Herron, ktorý sa nachádza v kanadskom meste Dorval. Zo strachu z nakazenia utiekol po domove dôchodcov v španielskom Madride aj tu všetok personál.

130 klientov, ktorí si za pobyt v luxusnom domove platia tisíce dolárov, zostali bez pomoci. Po niekoľkých dňoch bola kontaktovaná polícia a zdravotníci zo strany rodinných príslušníkov, ktorým sa seniori prestali ozývať. Záchranári napokon našli ľudí bezvládne ležať vo vlastných výkaloch, vyhladovaných a dehydrovaných.

Celkovo zomrelo na následky ochorenia COVID-19 až 31 pacientov. Tragickou udalosťou sa už zaoberá polícia, pričom sa k úmrtiam seniorov vyjadril aj predseda vlády Quebec Francois Legault. Vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým, a zároveň oznámil, že bolo začaté vyšetrovanie kvôli hrubej nedbanlivosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nytimes.com  |  Foto: Twitter, YouTube/CSB News: The National