Vo štvrtok ráno sa začal dlhoočakávaný súdny proces s Kočnerom, Zsuzsovou, Marčekom a Szabóom. Všetci štyria dorazili do pojednávacej miestnosti, kde sa po prvýkrát stretli s rodičmi zavraždeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Hneď na úvod prišli aj nečakané reakcie.

Štvrtkové ráno je už od šiestej hodiny v Pezinku poriadne rušné. V budove Špecializovaného trestného súdu sa začal proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej. Do lavice sa posadili Zsuzsová, Kočner, Szabó aj Marček, pričom obvinená sedí najďalej od novinárov otočená chrbtom a snaží sa skrývať si tvár. Pred sudcom tvrdí, že je nevinná a odmieta dohodu o vine a treste, rovnako ako ostatní. Počas procesu si má často upravovať vlasy a hrýzť nechty.

Po prvýkrát sa pritom štvorica stretla aj s rodičmi zavraždených, hoci sa pohľadu na zničené rodiny vyhýbajú. Keď sudca prečíta mená manželov Kuciakovcov, Kočner podľa informácií portálu Aktuality výrazne prehltne. Matky oboch zavraždených sa neubránia slzám a plaču pri strete s obvinenými.

Obhajoba Kočnera má niekoľko pripomienok k spisu, všetky sú však formálneho charakteru a týkajú sa podpisov či povolení na domové prehliadky. Proces aj naďalej sledujeme. V prípade dokázania viny hrozí všetkým väzenie v dobe 25 rokov, prípadne doživotie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/Sme