Slovensko v nočných hodinách zasiahla smutná správa o nečakanom úmrtí popredného lekára, epidemiológa a infektológa Vladimíra Krčméryho († 62). Kým k smrti profesora sa so smútkom vyjadrilo množstvo známych osobností, no taktiež občanov, na sociálnych sieťach prevláda aj množstvo tvrdej negativity. 

Úmrtie profesora Vladimíra Krčméryho zarmútilo množstvo Slovákov, no zároveň na sociálnych sieťach rozpútalo boj s negativitou. Kým niektoré stránky vypli možnosť komentovania ich príspevkov v dôsledku hanlivých názorov prispievateľov, zakročiť sa rozhodla aj polícia Slovenskej republiky. Na fanpage Hoaxy a podvody sa objavil rázny oznam, ktorým polícia žiada občanov o pomoc.

“V súvislosti s úmrtím profesora Vladimíra Krčméryho Vás žiadame, aby ste nám tipy na dezinformácie a nenávistné prejavy posielali formou súkromnej správy – priamo www odkazy, nie screenshoty. Vaše podnety budeme priebežne vyhodnocovať v rámci trestnoprávnej zodpovednosti autorov takýchto prejavov. Obsah porušujúci pravidlá Facebooku zároveň priebežne posielame spoločnosti Meta,” uviedla polícia prostredníctvom sociálnej siete. Komentujúcich, ktorí pridávajú vulgárne prejavy, označila za ukričanú menšinu, pričom ľuďom ďakujú za spoluprácu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody, MZ SR