Je to pár hodín, čo sa na verejnosť dostala smutná správa o úmrtí uznávaného infektológa Vladimíra Krčméryho. Mal za sebou úspešnú kariéru lekára a odborníka na tropickú medicínu. Počas pandémie koronavírusu bol jednou z ústredných postáv v konzíliu.

Vladimír Krčméry zomrel v utorok (20. decembra) vo večerných hodinách vo veku 62 rokov v dôsledku infarktu myokardu. Patril k hlavným odborníkom očkovacej kampane proti vírusu COVID-19.

Krčméry v roku 1985 absolvoval Lekársku fakultu na Univerzite Komenského a následne začal pracovať na Klinike infekčných chorôb vo Fakultnej nemocnici v Bratislave. Postgraduálne vzdelanie neskôr získal na slovenských aj zahraničných univerzitách v USA, Česku a v Spojenom kráľovstve.

Otec štyroch detí v roku 2002 založil neziskovú organizáciu a súkromnú Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Počas svojej úspešnej kariéry sa stal členom viacerých humanitárnych misií v rozvojových krajinách a svoje dlhoročné skúsenosti odovzdával mladším generáciám ako vysokoškolský pedagóg.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk | Foto: FB/MZ SR, Unsplash, FB/ Slovo+/Požehnané čítanie, YT/Dobro ľuďom