Je tomu len zopár dní, čo obchodné reťazce Kaufland a Lidl pristúpili k zásadným opatreniam, ktoré majú v čase koronavírusovej krízy pomôcť predovšetkým seniorom. Po dôchodcoch však pristúpili k ďalšej zmene, ktorá má tentokrát ochrániť aj pokladníkov priamo v predajniach.

Nielen zdravotníci či policajti, ale aj pracovníci v potravinách či drogériách sú v týchto dňoch vystavení mimoriadnemu riziku nákazy koronavírusom. Predavači denne prichádzajú do styku so stovkami zákazníkov, ktorých musia obsluhovať z bezprostrednej blízkosti bez ohľadu na to, či sú zdraví, chorí, ochranení rúškom alebo nie. Práve na túto skutočnosť sa rozhodli zareagovať dva obchodné reťazce, pričom svojich zamestnancov mienia ochrániť jednoduchou, no účinnou pomôckou.

Vyjadrenie spoločnosti Lidl

V tejto náročnej situácii zavádzame preventívne opatrenia, aby sme ochránili vás a našich zamestnancov. V najbližších dňoch preto bude na všetkých našich viac ako 1000 pokladniciach inštalované ochranné plexisklo, ktoré zabráni priamemu kontaktu našich pokladníkov so zákazníkmi. K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu. Ďakujeme za pochopenie a ohľaduplnosť,” upozorňuje Lidl zákazníkov.

Vyjadrenie spoločnosti Kaufland

“Vzhľadom na súčasnú situáciu sa snažíme hľadať ďalšie riešenia, ako by sme mohli viac ochrániť našich zamestnancov i vás, našich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli v priebehu najbližších dní inštalovať ochranné plexisklá na našich pokladniach vo všetkých 70 prevádzkach. Dbajte prosím na dodržiavanie hygienických opatrení. Nosiť rúško nie je hanba a držať odstup znamená držať spolu. ĎAKUJEME,” uvádza reťazec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Lidl Slovensko