Programové vyhlásenie vlády SR mnohí politici nazývajú ambicióznym, pričom by v priebehu nasledujúcich štyroch rokov malo dôjsť k radikálnym zmenám v oblasti ekonomiky či sociálnych vecí. K jednej z noviniek sa pritom schyľuje už o pár týždňov.

Politici si zaumienili obmedziť jedno a dvojcentového mince na Slovensku. ,,Zavedieme možnosť zaokrúhľovania hodnoty nákupov tak, aby sa významne obmedzil obeh jedno a dvojcentových mincí, s cieľom znížiť náklady firiem a komerčných bánk,” uvádza sa v programovom vyhlásení vlády.

Zmena by mala potešiť predovšetkým obchodníkov, keďže tieto mince majú spôsobovať zbytočné náklady pri administrovaní podnikania. K zdraženiu tovaru by však nemalo dôjsť. „Čo sa týka spôsobu zaokrúhľovania, tak sme za to, že by sa to týkalo celkového nákupu a nie každého tovaru jednotlivo. Spôsob, akým by sa to robilo, závisí aj od nastavenia legislatívy, ktorá by použitie týchto mincí regulovala,” vysvetlil predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu Martin Krajčovič pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Pixabay