Slovenský národ dodržiava prísne opatrenia zákazu vychádzania už od polovice decembra, avšak na štatistických údajoch sa tento parameter neodráža v pozitívnom zmysle. Kým iné krajiny s podobnými opatreniami hlásia úspech, Slovensko sa naďalej zmieta vo víre neutíchajúcich nárastov infikovaných, hospitalizovaných aj smrteľných prípadov. 

Igor Matovič sa preto rozhodol zvolať vedcov, epidemiológov, infektológov, virológov aj verejných zdravotníkov. V utorok spolu prešli všetky možnosti a návrhy, ako odprevadiť krajinu k priaznivému vývoju pandémie koronavírusu, pričom pokračovať v zasadnutí budú v stredu.

Premiér je z prvého dňa tohto stretnutia nadšený: „Dnes výborná diskusia. Po 10 týždňoch všeobecne odporúčaného lockdownu nám počty hospitalizovaných ľudí stále pribúdajú. Pozval som vedcov a ľudí z fachu, aby sa spoločne zamysleli nad tým, prečo u nás lockdown nezaberá a v Portugalsku, Írsku či Británii áno.“ Premiér toto strentutie označil za podnetné, jeho výsledky si však zatiaľ necháva pre seba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic